Zeszyt wirtualny Oxford i aplikacja Scribzee

Dzisiaj wpis niesponsorowany. Po prostu zachwyciłam się pewnym ogromnym ułatwieniem w nauce (oczywiście) hiszpańskiego.
Jakiś czas temu opowiadałam Ci jak wybrać, założyć i prowadzić zeszyt. Wiesz już, że odpowiednie notatki wspierają proces nauki języka. Nadszedł czas na wzniesienie poziomu notowania na wyższy poziom.

Porozmawiajmy o tym jak założyć sobie wirtualny zeszyt.

Może słyszałaś/słyszałeś już o wirtualnym zeszycie? Ja nie, i kiedy jedna z moich uczennic opowiedziała mi o tym rozwiązaniu, było to dla mnie jak odkrycie nowej gwiazdy dla astronoma.

 Zbadałam temat i odkryłam, że wiele osób (jak ja) nie ma pojęcia o istnieniu wirtualnego zeszytu. Jak widać, człowiek uczy się przez całe życie.

Co to jest wirtualny zeszyt?

Taką funkcję proponuje Oxford – producent zeszytów znanych każdemu pilnemu uczniowi.   Wystarczy, że oprócz założenia tradycyjnego papierowego zeszytu tej firmy ściągniesz na swój telefon darmową aplikację Scribzee.
 Oczywiście zeszyt Oxford musi być kompatybilny z aplikacją, czyli każda kartka musi posiadać w swoich rogach cztery „magiczne kwadraciki”, które umożliwią skanowanie każdej strony.

Jak to działa?

Robisz notatki jak zwykle w papierowym zeszycie, możesz wklejać kolorowe karteczki i ksera, a potem skanujesz stronę i przenosisz ją do aplikacji w swoim telefonie. I dzięki temu możesz organizować sobie do woli swój zeszyt w wersji wirtualnej.
 Możesz zamieniać strony, edytować je, tworzyć tematyczne pliki (np. ze słówkami), układać jak ci się podoba, a nawet udostępniać je wybranej osobie. Łatwiej jest odnaleźć potrzebne notatki. Nie ma ograniczeń jak w tradycyjnym zeszycie, genialne.

A co najważniejsze

 Zabierasz ze sobą swoje notatki w smartfonie, wcale nie musisz ciągnąć ze sobą zeszytu. Zauważ, że możesz zaopatrzyć się w duży, ciężki, tradycyjny zeszyt. I wcale nie musisz przejmować się, że nie jesteś w stanie zmieścić go do torby. Możesz spokojnie zostawić go w domu, zabierasz ze sobą jedynie telefon z aplikacją.

 Podsumowując, nadal prowadzisz zeszyt w tradycyjnej, papierowej formie, ale oprócz tego możesz sobie wrzucić wszystko do aplikacji i jechać do Hiszpanii na wakacje tylko ze smartfonem w ręce. I nie musisz się już martwić, że zgubisz zeszyt. W razie „w” masz wszystko w aplikacji.

Jeżeli chcesz posłuchać o tym jak opowiadam o wirtualnym zeszycie, to zapraszam Cię do mojego podcastu. (link)

Paulina Piecyk

Cześć!

Nazywam się Paulina Piecyk.

Pomagam ludziom komunikować się w języku hiszpańskim. Robię to stacjonarnie oraz online.

Od ponad 15 lat nauczam języka hiszpańskiego. Nieustannie testuję i wdrażam nowe metody nauki. Cały czas edukuję też i samą siebie aby być Twoim najlepszym przewodnikiem podczas nauki tego wspaniałego języka.”

inne wpisy z bloga:

Na zdrowie, czyli subiektywnie o hiszpańskich alkoholach

Piwo, wino, a może coś jeszcze zupełnie innego? Sprawdź po jakie alkohole sięgają

Hiszpanie, gdy mają ochotę na coś „mocniejszego”.

Nawet jeżeli nie gustujesz w wyskokowych trunkach, możesz zawsze służyć swoją

wiedzą znajomemu, który właśnie wybiera się do Hiszpanii i nie za bardzo wie jaki

alkohol uprzyjemni mu pobyt.

Czytaj więcej »

Noche de San Juan

Dzisiaj chciałbym opowiedzieć Wam o jednym z najbardziej fascynujących hiszpańskich obyczajów – Noche de San Juan.🔥✨ Noche de San Juan,

Czytaj więcej »

Sketchnoting, wywiad z Danutą Kitowską

Sketchnoting i nauka hiszpańskiego? Dlaczego nie? Nie bez powodu Danuta Kitowska z www.nauczona.pl prowadzi warsztaty ze sketchnotingu na moich kursach.
Jeżeli nie spotkaliście się jeszcze z tą metodą, to po przeczytaniu mojego wywiadu z Danusią nie będzie już więcej wątpliwości, że sketchnoting doskonale wspiera proces nauki, nie tylko języków obcych. Zapraszam!

Czytaj więcej »
Scroll to Top