clubhouse

Clubhouse, a co to takiego?

Clubhouse to nowa platform – sieć społecznościowa oparta o rozmowy na żywo. I przez „rozmowy” należy rozumieć rozmowy głosowe – w Clubhouse nie ma niczego innego. Żadnych opisów (poza Twoim opisem w bio), żadnych obrazków (poza Twoim zdjęciem profilowym).

Nistety, Clubhouse na dziś jest dostępny tylko na iPhone i tylko na zaproszenie.

Żeby zapisać się do Clubhouse, potrzebujesz aktywnego numeru telefonu.

Po założeniu konta możesz dołączyć do pokoju, w którym odbywają się rozmowy głosowe. Na żywo, w czasie rzeczywistym.

Po dołączeniu do pokoju możesz po prostu słuchać. Możesz opuścić pokój. Możesz zaprosić do pokoju osoby, których w nim nie ma, możesz w końcu podnieść rękę i zasygnalizować, że chcesz dołączyć do konwersacji.

Clubhouse jest siecią społecznościową, w której rozmawiasz w większości z nieznajomymi, z którymi łączą Cię wspólne tematy i zainteresowania. Aplikacja odtwarza dźwięk nawet, gdy jest w tle. Możesz słuchać audycji na żywo dokładnie tak samo, jak słuchasz radia czy podcastu. Plus, możesz jednym kliknięciem wyrazić chęć dołączenia. I rozmawiać ze wszystkimi, co generuje o wiele większe zaangażowanie.

I to wszystko.

Pewnie zastanawiasz się teraz dla czego więc zawracam Ci głowę tym całym Clubhousem? Otóż, jeżeli chcesz rozwijać swój hiszpański, koniecznie musisz się z nim osłuchać. A jak łatwo się domyśleć, najlepszy do tego celu jest kontakt z żywym językiem. Clubhouse daje niezwykłą możliwość wejścia w sam środek grupy dyskutującej właśnie w… języku hiszpańskim. To doskonały trening dla Twoich rosnących umiejętności językowych. Spróbuj koniecznie i podziel się proszę ze mną swoimi doświadczeniami.

Jeśli chcesz zaproszenie do Clubhouse, musisz mieć iPhone. Jeśli znasz kogoś, kto już korzysta – możesz go poprosić. Sieć dodaje aktywnym użytkownikom kolejne zaproszenia.

Paulina Piecyk

Cześć!

Nazywam się Paulina Piecyk.

Pomagam ludziom komunikować się w języku hiszpańskim. Robię to stacjonarnie oraz online.

Od ponad 13 lat nauczam języka hiszpańskiego. Nieustannie testuję i wdrażam nowe metody nauki. Cały czas edukuję też i samą siebie aby być Twoim najlepszym przewodnikiem podczas nauki tego wspaniałego języka.”

inne wpisy z bloga:

Czas zasadzić pomidory

Na twoim biurku zalega stos kolorowych karteczek z ważnymi informacjami, masz dwa kalendarze i notatnik; do tego trenujesz mindfulness, a i tak produktywność dla Ciebie to

Czytaj więcej »