Kim jestem?

Nazywam się Paulina Piecyk. Pomagam ludziom komunikować się w języku hiszpańskim. Robię to online i robię to po to, aby każdy kto zgłasza się do mnie, mógł wyjechać na swoje wymarzone wakacje i bez problemu porozumieć się z Hiszpanami lub, by mógł przeprowadzić się do Hiszpanii. Od ponad 15 lat nauczam języka hiszpańskiego. Nieustannie testuję i wdrażam nowe metody nauki. Cały czas edukuję też i samą siebie aby być Twoim najlepszym przewodnikiem podczas nauki tego wspaniałego języka.

Uwielbiam Alberta Einsteina. Może nie znam się na teorii względności, a on nie znał hiszpańskiego, ale oboje zgadzamy się, że: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Uzbrojona w to motto życiowe z wielką przyjemnością uczę języka hiszpańskiego własną, autorską metodą HOP (Hiszpański, Obyczaje, Proces).

Wszystko zaczęło się w Krakowie i doprowadziło mnie do Hiszpanii

Paulina Piecyk

Nazywam się Paulina Piecyk. Pomagam ludziom komunikować się w języku hiszpańskim. Robię to online i robię to po to, aby każdy kto zgłasza się do mnie, mógł wyjechać na swoje wymarzone wakacje i bez problemu porozumieć się z Hiszpanami lub, by mógł przeprowadzić się do Hiszpanii. Od ponad 15 lat nauczam języka hiszpańskiego. Nieustannie testuję i wdrażam nowe metody nauki. Cały czas edukuję też i samą siebie aby być Twoim najlepszym przewodnikiem podczas nauki tego wspaniałego języka.

Uwielbiam Alberta Einsteina. Może nie znam się na teorii względności, a on nie znał hiszpańskiego, ale oboje zgadzamy się, że: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Uzbrojona w to motto życiowe z wielką przyjemnością uczę języka hiszpańskiego własną, autorską metodą HOP (Hiszpański, Obyczaje, Proces).

Wszystko zaczęło się w Krakowie i doprowadziło mnie do Hiszpanii

Paulina Piecyk

A dokładnie zaczęło się w liceum dwujęzycznym, polsko-hiszpańskim, rzecz jasna. Każde następne wydarzenie w moim życiu utwierdzało mnie w przekonaniu, że jestem właściwą osobą na właściwym miejscu. Co mogłam robić po liceum hiszpańskim? Kontynuowałam rozwój językowy. Mieszkałam u hiszpańskiej rodziny, gdzie jednocześnie pracowałam i uczyłam się hiszpańskiego oraz poznawałam od środka kulturę tego kraju. Miała też okazję studiować, przez jakiś czas, w Madrycie. Pracowałam tam, zwiedzałam Hiszpanię i całą sobą chłonęłam ten piękny kraj, jak i jego historię i kulturę. Poznałam cudownych ludzi, zachwycił mnie ich spokój i życie bez pośpiechu. I zauważyłam, że Hiszpanie najchętniej rozmawiają po… hiszpańsku, angielski nie za bardzo tu pomoże.

Mam najlepszą pracę na świecie, specjalizuję się w wakacjach

Języka hiszpańskiego uczę już od ponad 15 lat. I jak nakazuje duch naszych czasów, uczę tradycyjnie i on-line. Z radością pracuję z grupami, z ogromną przyjemnością uczę indywidualnie. Wiele osób dołącza do moich zajęć, bo wybiera się na wakacje do Hiszpanii lub do hiszpańskojęzycznego kraju. A ja nie tylko uczę ich języka, ale opowiadam im o hiszpańskich zwyczajach, kulturze, przekazuję całą wiedzę, jaką zdobyłam podczas moich pobytów w Hiszpanii. Dzięki temu nic ich w podróży nie zaskoczy. Uwielbiam za to słuchać opowieści moich uczniów, gdy wrócą z wymarzonego wyjazdu. Jestem pod wrażeniem tego z jaką łatwością komunikują się po hiszpańsku i ile przyjemności czerpią ze swoich podróży.

Od lekkiej konwersacji po certyfikat DELE

Moi uczniowie mają różne oczekiwania i potrzeby. Niektórzy zapisują się na moje lekcje, żeby swobodnie rozmawiać po hiszpańsku, inni by zdobyć certyfikat językowy. Wszyscy są dla mnie jednakowo ważni. A każdy z nich jest inny i potrzebuje innego tempa nauki i podejścia. Ale przede wszystkim do nauczania języka podchodzę niestandardowo, wykorzystując unikatowe metody, takie jak techniki szybkiej nauki. Wszystko po to by cieszyć się z sukcesów moich uczniów, nieustannie.

Kiedy akurat nie mówię po hiszpańsku

– To nie trwam w bezruchu, czyli bierny wypoczynek u mnie nie wchodzi w grę. Kiedy mam chwilę wolnego tańczę, biegam i jeżdżę na nartach.
– Czytam książki, szczególnie te mówiące o tym jak się uczyć i rozwijać.
– Oglądam filmy, zwłaszcza Pedro Almódovara.
– Zdrowo jem i uprawiam własne, ekologiczne warzywa.

JESTEM

- zorganizowana
- skupiona
- skuteczna
- otwarta na nowości

KOCHAM

- moją rodzinę
- Hiszpanię
- swoją pracę
- gry planszowe
- taniec
- jedzenie
- hiszpańską muzykę
- jazdę na nartach

MAM

- męża
- dwóch synków

MOJE MARZENIE

- zwiedzić Argentynę
- spędzić emeryturę w Hiszpanii

PRACUJĘ MOJĄ AUTORSKĄ METODĄ HOP

Na czym polega metoda HOP?

Dzięki autorskiej metodzie HOP (Hiszpański, Obyczaje, Proces) nauczysz się języka hiszpańskiego od podstaw już w 6 miesięcy!
Costra Brava - Spain
HISZPAŃSKI

Uczę w dość specyficzny sposób. Jeśli zaczniesz ze mną naukę, to od pierwszych zajęć będziemy się koncentrować na tym, abyś od razu zaczął/zaczęła mówić i tworzyć dialogi. Gramatyka przyjdzie dopiero za jakiś czas. Pracuję na takich narzędziach, które pozwalają mi docierać do Ciebie każdą możliwą drogą, aby hiszpański był przemycany przy każdej okazji; podczas porannej kawy, jak i pod prysznicem.

Traditional villa overlooking terraced vineyard and idyllic blue sea, Majorca, Spain.
OBYCZAJE

Moje ponad 15-letnie doświadczenie jasno pokazuje mi, że podczas nauki języka hiszpańskiego, bardzo ważne jest to jacy są sami Hiszpanie; jakie mają obyczaje i to, jak się zachowują. Kiedy już Ich zrozumiesz, wtedy łatwiej jest zrozumieć wiele wyrażeń językowych i łatwiej jest wczuć się po prostu w życie w Hiszpanii.
Ja nazywam to wskoczyć w ich buty.

The famous resort of Tossa de Mar on the Costa Brava.
PROCES

To kolejny element mojej metody, czyli jak skutecznie uczyć się języka. Bez tego po jakimś czasie albo się pogubisz albo zrezygnujesz z powodu natłoku informacji. Nie tylko ja zajmuję się tym tematem podczas moich kursów czy zajęć. Współpracuję z osobami, które zajmują się szybką nauką, sketchnotingiem jak i tworzeniem map myśli. Sama cały czas zdobywam wiedzę w tym temacie i podzielę się nią z Tobą jeśli tylko mi na to pozwolisz.